Valencie – jazykový pobyt naplno!

Po třech letech jsem se opět donutil a vydal jsem se na jazykový pobyt do Španělska. Moje španělština od posledního pobytu v Seville žádný pokrok nezaznamenala, spíše naopak a tak jsem usoudil, že je opět na čase se vydat za hranice všedních dní a okusit destinaci, která je u nás (nutno říci, že neprávem) velice podceňovaná – do Valencie.

VALENCIA 1VALENCIA 3

Zatímco většinu studentů lákají blyštivé paláce Madridu, architektonické krásy Barcelony anebo pláže jižní Andalusie, Valencie zůstává tak trošku stranou zájmu. A přitom nabízí vše, co od jazykového pobytu můžeme očekávat – bohatou kulturu, přátelské prostředí, pestrou architekturu, moderní muzea i písečné pláže. Nemalou výhodou je i přímé letecké spojení z Prahy, které Vás do města paelly dopraví něco málo víc než dvě hodiny.

VALENCIA 8VALENCIA 4

Pro studium jsem si zvolil malou, ale skvěle hodnocenou jazykovou školu Taronja. Už první dojem ze školy byl velmi příjemný – zejména magie barev hrajících po celém interiéru školy působila velmi přívětivě ve srovnání s některými „korporátně“ vyhlížejícími školami, které jsem díky své práci mohl navštívit. Škola tím získává specifické charizma, které prostě funguje.

Screen shot 2015-10-30 at 15.18.30Screen shot 2015-10-30 at 15.21.23

Charizma školy fungovalo i při výuce. Všichni lektoři přistupují ke studentům svým osobitým stylem, takže výuka ani chviličku nenudí a zůstává pestrou po celou dobu a člověk již po pár lekcích ztratí ostych a zábrany a snaží se co nejvíce zapojit do lekce. Nicméně výuka je jen jedna z částí celku, kterému se říká jazykový pobyt. Jeho účelem je totiž poznání města, nové kultury a nových lidí, což škola Taronja zajišťuje měrou vrchovatou.

Screen shot 2015-10-30 at 15.28.30

Bohatý volnočasový program zahrnující každotýdenní studentské setkání u paelly, jazykovou „výměnu“, ukázku z tajů španělské kuchyně, lekce bachaty flamenca nebo salsy, prohlídky města anebo výlety do okolních měst a městeček patří k hlavním zbraním školy. Prakticky nemáte šanci se nudit a co je velmi příjemné, studenti spolu drží i mimo školu, mimo program organizovaný školou. Díky tomuto přístupu jsem měl nejen možnost poznat spoustu lidí, ale poznat i své učitele mimo školu, pobavit se s nimi o jiných věcech než je subjunktiv a kondicionál a věřte, že tohle se Vám nepoštěstí všude 🙂

VALENCIA 6VALENCIA 7

Odjížděl jsem do Valencie s cílem poznat město, zlepšit si španělštinu a jazykový pobyt si užít. Vracel jsem se nadšený z prostředí, které město nabízí, z přístupu, který má škola ke svým studentům i z počasí, které v porovnání s tím v Praze bylo opravdu úžasné. Ze všech španělských měst, které jsem měl možnost navštívit a poznat mi Valencie přirostla k srdci ze všech nejvíc a pokud váháte, kam se vydat za španělštinou, tak už neváhejte! Valencie je ta správná volba pro jazykový pobyt ve Španělsku.

Jiří Brázda, Bavard Languages