Písek, příliv, palmy… a jazykové znalosti?

Pro většinu z nás znamenají první tři slova součást perfektní dovolené. Ale jazykové znalosti? To je přeci studium, učebnice, gramatika… Teď už ne!

V dnešní době čím dál více lidí spojuje příjemné s užitečným dosud nepoznaným způsobem – vyjíždějí na jazykové pobyty do exotických destinací, kde si odpočinou a navíc potrénují své jazykové znalosti. V nabídce takových míst jako jsou Indie, Filipíny, Kuba nebo Guadeloupe si bezpochyby vybere každý.

Své jazykové znalosti už nemusíte procvičovat jen ve škole

“Absolvovala jsem klasické jazykové kurzy a cítila jsem, že moje gramatika je na dobré úrovni,” říká Jana Bednářová. “Ale chtěla jsem své jazykové znalosti procvičovat i v kontaktu s lidmi z jiných zemí a kultur a používat ho v reálných situacích. Velmi mne zaujala možnost absolvovat kurzy angličtiny na Filipínách – kde jsem nakonec strávila tři týdny.” Jak Jana dodává, možnost procvičovat angličtinu v tropickém ráji ostrova Boracay byla “příjemným bonusem – nestaráte se totiž tolik o to, jestli děláte chyby, když je venku 30 stupňů a popíjíte koktejly.”

I ti největší milovníci jazyků potřebují opustit zdi učeben a ponořit se do kultury, která je obkloupuje. A pro školy není problém Vám s tím pomoci. “Mnoho škol změstnává koordinátory aktivit a výletů,” říká Will Gathings, vedoucí Bavard Languages – jazykové pobyty v Praze a dodává: ”Například naše partnerská jazyková škola v Goa, v Indii nabízí možnost spojení kurzů angličtiny s typickými prvky indické kultury – jógou a indickou kuchyní. Což je pro naše klienty skvělý způsob jak procvičit svoje jazykové znalosti angličtiny a zároveň poznávat místní kulturu.”

Poznávání jiných kultur není jediným důvodem, proč lidé vyrážejí za jazykovými pobyty do exotických destinací. “Jen jsem chtěl utéct ze zimy”, říká Jan Procházka, který absolvoval kurzy španělštiny na Kubě. “Užít si dva týdny sluníčka a pohody je skvělý způsob, jak si zkrátit dlouhou českou zimu”, dodává Jan.

Zdokonalte své jazykové znalosti na dechberoucí pláži.

I odborníci se shodují na tom, že studium jazyka v novém prostředí může výrazně zlepšit nejen jazykové znalosti, ale i komunikační a prezentační schopnosti. Shaun North, kouč obchodních a jazykových dovedností, působící v Praze říká:”Někteří klienty absolvovali jazykové kurzy v zahraničí a rozdíl byl patrný na první pohled. Pobyt v uvolněném prostředí, každodenní komunikace s lidmi z jiného prostředí, jiná denní rutina – zdá se, že všechny tyto faktory jim velmi pomohly.”

A co Vy? Nechcete si také vyzkoušet, jaké to je trávit zimu na sluncem zalité pláži a vydat se zdokonalovat své jazykové znalosti do exotické destinace?