Týden třetí…aneb Wonderful Planet Earth (A.K.)

Můj 3. týden jazykového pobytu začíná cestou do Las Vegas. Škola CEL San Diego organizuje různé tripy v okolí San Diega a přes víkend mají studenti možnost podívat se taky někam dál. A taky se počítá to, že nemusíte do školy.

Nejoblíbenějším výletním místem je Los Angeles, já na anděly věřím, jen jsem nějak neměla potřebu je potkat zrovna tam. Možná se divíte, jak je možné, že jsem jsi zrovna já, osoba pracující jako HEREČKA, nevybrala výlet do města snů, kde je možnost udělat si selfie před tak známým písmenkovým monumentem HOLLYWOOD. Můj „svatý les“ je přece v Praze a tak jsem se spíš bála, že se v tom obrovském americkém ztratím. A tak padla karta na hříšné město Las Vegas.

Odst 1Odst 1-1

Školou pronajatý autobus nabral netrpělivé mladé lidi a vyrazili jsme na dlouhou cestu do pouště. Cesta byla opravdu dlouhá, téměř 7 hodin. Autobus byl nabitý energií, protože jsme se nemohli dočkat až si vyhodíme z kopýtka. Las Vegas je tak velký úlet, že je velmi jednoduché po jednom drinku dostat křídla. Zde je totiž vše dovoleno, jediná podmínka je mít minimálně 21let, to je jakási akceptovatelná dospělost a předpokládá se, že už máte rozum.

Odst 2-2 Odst 3-1

Město v poušti je plné mamonu, najednou máte pocit, že jste v počítačové hře, všude pobíhají novomanželé, který se vzali těsně po mejdanu, na ulici jsou umělci všeho druhu, u každého vchodu vás hostesky lákají dovnitř.  Náš hotel je gigantická pyramida velká jak naše vesnice. A když se setmí, celé město se rozsvítí jako vánoční stromeček.

 Odst 3Odst 6-5

Noční život se otevírá. Jsme školní výlet, takže dík bohu funguje jakási organizace, pokyny, doporučení… jinak si myslím, že by se osazenstvo autobusu už nikdy nedalo do původní podoby. Pařilo se do rána bílého…a tak mne napadla skvěla myšlenka nespat vůbec, protože v Las Vegas se přece nespí a já hned v 6 ráno odjíždím autobusem na další dlouhou cestu, na můj vysněný Grand Canyon.

Odst 4-1 Odst 4-2

To byl totiž ten pravý důvod, proč jsem zvolila toto pouštní hříšné město, abych mohla o několik mil dál uvidět tak fascinující Boží dílo, jako je Grand Canyon. Jenže jsem tak nějak zapomněla, že už mi není 21 ale 31 a že být vzhůru do rána už není v mých silách. A tak Šípková Růženka usnula v egyptské posteli a prošvihla odjezd na Canyon. To bylo breku po ránu…

Ale já jsem dítě štěstěny a tak mě po slzavém údolí zachránila dívka jménem Thamara. Ta totiž také prošvihla svůj odlet na Canyon a tak jsme byly dvě a měly jsme jedinou šanci, sehnat do pár hodin vrtulník. A ono se to s pomocí našeho hlavního školního průvodce povedlo. A tak jsem místo nudného autobusu letěla vrtulníkem nad ohromující planetou jménem Země. Byla jsem neskutečně dojatá, protože jsem z pohledu andělů uviděla velkou, 2miliony let starou vrásku v obličeji matky Země. Byl to sen, který se mi nezdál.

Odst 5-1 Odst 5-2

Ono se nám někdy dějí věci, které nám na první pohled chtějí zmařit sen, ale pokud je správně pochopíme a nepřestaneme hledat cíl, ukáže se nám cesta. Cesta po které můžete, když je vám dáno, i létat. Teď jsem zpátky na zemi, buduju si americké zázemí a snažím se dohnat školu. Už jenom týden a jsem zpátky v Praze – o tom jak se těším, či netěším domů, co mi měsíční jazykový pobyt v USA dal, nebo vzal, už za týden. Zdravím Vás a objímám svými neviditelnými křídly.

Vaše A.K.

Odst 6-4Odst2Odst 6-2 Odst 6-3