Týden druhý…aneb Want To Be My Friend? (A.K.)

Když uběhl první týden, který se nesl v duchu kroku do neznáma, ten druhý mne ubezpečil, že jsem na opravdu dobrém místě. Přišel totiž čas, během kterého se najednou otevírají dveře a to myslím doslova. Ocitla jsem se například jen tak na nejedné party. Pojem party je v Kalifornii trochu v jinem pojetí. Vzhledem k tomu, že Amerika je, co se týče zákonů, velmi přísná, převládal u mně pocit, že si snad ani nedám malé pivo. Ale ve výsledku jsou i v Americe „jen lidi“ a tak si člověk muže užít vše a přitom neporušit zákon.

Všeobecně u nás převládá domněnka, že cizím lidem je lepší se vyhýbat a nedůvěřovat jim. Tady jsem se naučila, že jakákoliv domněnka je k ničemu. Jen vás zažene do kouta a samoty. A já jsem tady přece pro to abych toho zažila a poznala víc, než je obvyklé. A tak se stalo, že jsem najednou, na jedné velmi přátelské party plné mladých a zajímavých lidí z celého světa a začala mluvit! Anglicky:-) možná blbě, ale oni mi rozuměli a já rozuměla jim. Byl to úžasný pocit,  ten okamžik mi otevřel dveře k novým zážitkům. Našla jsem si totiž přátele a s nimi je tak nějak život zábavnější.

City3City1

Studium angličtiny ve škole je čím dál příjemnější. Každé pondělí navíc přicházejí noví studenti, a tak třída ožívá každý týden s novými lidmi, kteří s sebou přinesou nové zážitky, energii, zkušenosti i pohled na svět. S každým novým člověkem, s kterým se seznámím, se jen utvrzuji, že život je neuvěřitelný zázrak. Všichni máme neopakovatelný a jedinečný otisk nejen palce ale hlavně nám tak patřičné „člověčiny“.

CIty2IMG_2272

Téměř každý den, si po škole plánuji nějaké výlety v rámci objevováni San Diega. Nejvíc mne baví to, že ať si vyberu na jakoukoliv světovou stranu, mám pocit, že jsem v úplně novém měste. Během mého druhého týdne jsem navštívila Downtown, což je moderní část San Diega – plná restaurací a  stylových obchodů. S moji italskou kamarádkou jsme zašly taky na úžasné místo La Jolla. Je to útesová část pobřeží, kde je nádherný západ slunce a tak ohromné divoké vlny, že by vás mohly rozdrtit. Teď je to jedno z mých nejoblíbenějších míst, protože je tam viditelná harmonie křehkosti i nespoutanosti planety.

LaJolla2LaJolla

Ale mým největším zážitkem byla návštěva ZOO. Stejný nápad měl i můj japonský kamarád a spolužák Kimchi. Někomu to možná přijde infantilní a nudné jít v SD zrovna tam. Já ale viděla naživo, z jednoho metru pandu. Pro mne doteď tak neznámé stvoření, které mně okouzlilo natolik, že jsem se na ni kou kala snad hodinu. Nic roztomilejšího moje oči neviděly:-)

Zoo2Zoo1

14 dní je za mnou a můj zážitkový a jazykový pobyt v USA se blíží do své druhé poloviny. Tady si muže každý žít svůj vlastní „American dream.“ A ten můj pokračuje právě teď. Škola CEL organizuje skvělé víkendové výlety mimo San Diego. A já teď, když vám píšu, sedím v autobuse plném mladých nespoutaných lidí, na cestě do Las Vegas! Jedu se podívat jak moc je možné i nemožné. Takže příště se máte na co těšit.

Vaše A.K.

IMG_2301IMG_2311IMG_22801odst