Týden čtvrtý…aneb Love Is the Answer to Everything

Je to už měsíc, co jsem si sbalila kufr a vyrazila na svůj první jazykový pobyt v USA. Je to poněkud zvláštní pocit, když si uvědomím, že jsem to vlastně dala. Je to hezký, protože najednou mám pocit, že na sebe můžu být pyšná. Nejak mi to pomohlo víc uvěřit v samu sebe. Poslední dny se nesly v  příjemném duchu, cítila jsem se totiž mnohem jistější v komunikaci, měla jsem kamarády, dokázala jsem se orientovat v San Diegu. Dokonce i ve škole se mi to zdálo jednodušší. Byl to ten pravý čas užit si město a oceán, podniknout poslední výlet.

Odst 1-2a Odst 1-1

Mým velkým snem bylo vidět na vlastní oči delfíny a velryby. V San Diegu jsou dvě cesty. První je velmi jednoduchá, koupite si lístek do vyhlášeného zábavného parku, jménem Sea World. Denně tam můžete vidět velkolepé zabavné show s delfíny nebo kosatkami. První dny jsem si myslela, že je to ta nejlepší jistá cesta. Ale nakonec jsem zvolila druhou cestu. Možná ne tak jistou a jasnou, bylo tu riziko, že neuvidím nic. Ale chtěla jsem pozorovat delfíny a velryby na otevřeném moři. Dala jsem si práci najít společnost a loď, která nebude narvaná turisty. A tak jem vyplula na oceán v malém motorovém člunu s 2 dalšími lidmi a zkušenou kapitánkou CiCi.

Odst 2-2 Odst 2-1

Vítr mi udělal krasnej průvan v hlavě, oceán mi zas zklidnil duši a pak jsme jen hledali a čekali. V podivné pokoře, protože přírodě nerozkážeš. Nejprve se objevilo hejno delfínů. Tolik elegance, čistoty a radosti. Je to tak něžný zážitek, že se vám vytrysknou slzy do očí. A po další chvíli v dálce CiCi zahlédla velrybu. Těžko se mi popisuje jak náročné je pozorování veleryb. Máte jen pár sekund na to ji spatřit, když se nadechne, znovu se ponoří do vody a přibližně za 5-7minut se vynoří znovu, ale o několik kilometrů dál:-) na kterékoliv světové straně. Když jsme ji vyhlíželi podruhé, měla jsem pocit, že jsem se ji jakoby dotkla. Tenhle zvířecí gigant nám totiž podplaval člun a pár metrů dál se nám ukázala ve své kráse. Nemohla jsem mluvit, měla jsem husí kůži, tělo v tranzu  a zalité oči. Takovej respekt, taková nádhera. Omlouvám se, že nemám fotky velryby, třeba mi to vůbec neuvěříte. Ale měla jsem na výběr, koukat na tenhle vyjímečný okamžik skutečnýma očima a nebo přes umělou čočku.  A řeknu vám, že jsou okamžiky, kdy zapomenu, že držím v ruce fotoaparát, v tu chvíli totiž fotím celou svoji bytostí a fotky najdete v mé hlavě. Byl to užasný den, Cici miluje oeán, přírodu a zvířata. celou dobu našeho výletu zárověn čistila moře od lidských odpadků.

Odst 3-1 Odst 3-2

Taky jsem nemohla vynechat úžasné místo v San Diegu, zvané Seaport Village. Je to přístav pro obrovské historické lodě z doby války. Je to také jakési pietní místo, které připomíná s jak silnými zbraněmi člověk dokáže bojovat, ale zároveň obrovským památníkem námořníka a jeho dívky připomíná, co opravdu vítězí….

Odst 4-2 Odst 4-1

Poslední dny na škole CEL Pacific Beach byly opravdu výjimečné, v poslední den školy nás naše učitelka překvapila a vzala nás na 2 hodiny učit se na Pacific Beach. Abychom se mohli všichni, ktěří končime pobyt rozloučit lidsky, se sluncem v zádech. Já se rozloučila tiše, s vděčností, pokorou a radostí, že jsem zase o něco dál, že mně pořád baví život skutečně žít a taky, že když odejdu, vždy vím kde je můj opravdový domov.

Odst 5-2 Odst 5-1

Protože život není až tak krátký, jak to všichni říkají. Je dost dluhý na to, abyste mohli jít tam, kam vás srdce táhne. Já si na jeden měsíc vybrala San Diego, město surfařů, město plné slunce s trochou mexického větru a taky město plné studentů z celého světa. Byla jsem tady abych se přetala bát mluvit cizím jazykem, abych se přestala stydět… A nelituju, nechybělo mi nic, jen můj námořník, který čekal až s jeho dívka vrátí z války.

Vaše A.K.

Konec 4 Konec 3 Konec 2 Konec 1