Angličtina mimo vyšlapané stezky – část první

Jedna z velmi častých otázek, které dostáváme od našich klientů se vztahuje k počtu Čechů na konkrétní škole nebo v konkrétní destinaci. Někdo se chce většímu množství spoluobčanů vyhnout, někdo naopak vítá možnost mít poblíž svého krajana.

Z čistě vzdělávacího hlediska je samozřejmě nejlepší se vyhnout konverzaci v češtině a snažit se co nejvíc svůj jazykový pobyt využít ke komunikaci v angličtině. Tomu může pomoci i volba destinace, která není tak úplně běžnou volbou.

Popularita destinací jako jsou Brighton, Londýn nebo Cambridge je samozřejmě pochopitelná, ale Velká Británie nabízí daleko více než jen tyto „klasiky“. Jednu ze zajímavých variant nabízí například jazykový pobyt v Belfastu.

Belfast

Belfast nabízí to nejlepší z irské i britské kultury, bohatou historii, skvělé puby a velkou výhodou jsou i poměrně nízké životní náklady. Jazyková škola International House Belfast navíc nabízí velice profesionální přístup a zároveň i příjemnou rodinnou atmosféru.

Další zajímavou destinací, tentokrát v severní části Anglie je město Chester. Šarmantní historické sídlo v blízkosti Liverpoolu a Manchesteru nabízí poklidnou atmosféru pro studium na jedné z nejlépe hodnocených škol ve Velké Británii – English in Chester. Tato tradiční a jediná akreditovaná škola v Chesteru se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími 10% v hodnocení British Council. Pokud tedy hledáte vysokou kvalitu, mimo ruch velkoměsta a zároveň s možností navštívit blízké metropole, je jazykový pobyt v Chesteru tou pravou variantou pro Vás! Chester coll

A pokračujeme dále na sever, dokonce až na úplný sever. Do nejsevernější skotské destinace v naší nabídce – do Aberdeenu. Ačkoliv spoustu našich klientů trošku děsí skotský přízvuk, můžeme Vás ujistit, že jazykový pobyt v Aberdeenu je v tomto ohledu bezproblémový. Kromě zajímavostí tohoto přístavního města budete moci při studiu angličtiny na škole International House Aberdeen poznat i okolní krásy skotské přírody, která je jedním z hlavních lákadel pro studenty.

Aberdeen coll

Samotná škola, stejně jako dříve zmíněná English in Chester, patří do TOP 10% jazykových škol v žebříčku EL Gazette. Přátelský přístup vyučujících i rodinná atmosféra, která ve škole panuje Vám určitě zajistí nezapomenutelný zážitek. Ostatně na názor jedné české studentky se můžete podívat i ve videu.

A abychom nezapomněli i na milovníky slunce (ačkoliv například Aberdeen je nejslunečnějším místem Skotska) a pláží, i jižní pobřeží Anglie nabízí destinace, které mohou konkurovat zavedeným Bournemouthům a Brightonům. Jako příklad mohou posloužit třeba Portsmouth nebo Margate.

Jazyková škola LSI Portsmouth patří mezi vůbec nejlépe hodnocené školy v naší nabídce a je ideální zejména pro serióznější studenty, třeba pro ty, kteří by se rádi zaměřili na business English a podobné programy.

portsgate

Jazyková škola v Margate, příznačně pojmenovaná English in Margate, patří mezi menší školy a studenti si zde mohou vychutnat atmosféru přímořského letoviska, studium v historické budově z 19.století, během něhož mohou využít všech moderních technologií i oddychu na zahradě, která patří ke škole.

Zkrátka a dobře – Velká Británie nabízí daleko více než jen Londýn nebo Brighton a je jen a jen na Vás, zda se vydáte na kurz angličtiny v zahraničí po vyšlapané anebo po nevyšlapané cestě…